Malowanie mieszkań Warszawa-Modne kolory 2014

Opublikowany 2014/04/11

Malowanie mieszkań Warszawa-modne kolory 2014.

Z pewnością wiele osób zastanawia się na jaki kolor pomalować wnętrze swojego mieszkania lub domu. W sklepach i salonach malarskich mamy przeogromną  i  w zasadzie niczym nieograniczoną ilość dostępnych barw, więc wybór nie jest łatwy. Z pomocą mogą nam przyjść eksperci którzy doskonale się orientują jakie kolory są na topie i jakie malowanie obecnie jest w modzie.

A więc w roku 2014 dominować będą błękit, turkus, lila, fiolet, pastele, trochę pomarańczowy i oczywiście odcienie szarości. Jednak niekwestionowanym hitem tego sezonu będzie niebieski i jegi odcienie które na malowanych ścianach tworzą piękną głębię oceanu doskonale współgrającą z turkusem i innymi łagodnymi odcieniami zieleni. Połączenie niebieskiego i turkusu ładnie kompnuje się z kolorami neutralnymi. Błękit doskonale pasuje do wszelkich odcieni szarości i drewnianych mebli tworzących idelane naturalne uzupełnienie. Błękit połączony z brązem będzie emanował bardzo przyjemną harmonią.

Kolory modne w tym roku będą miały również pozytywne odziaływanie na nas samych. I tak na przykład lila czyli wszelkie odcienie wrzosu i fiołków działa stymulująco i sprzyja życiu towarzyskiemu w salonach i jadalniach. Z kolei fiolet daje nam poczucie luksusu i wygody. Natomiast błękit jest kolorem dającym poczucie bezpieczeństwa i zufania. Kolor ten kojarzy się również z grecką tawerną i swobodą oraz bardzo ładnie wygląda na ścianach które nie mają gładzi gipsowej i posiadają lekkie chropowatości.  Kolor turkusowy pobudza spostrzegawczość, otwartość umysłu i wpływa na dobre samopoczucie. Jest to kolor odświerzający i odprężający o działaniu łagodzącym bóle głowy.

Tak więc kolory w tym sezonie z pewnością będą miały bardzo bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.