Ten salon został pomalowany w jasnych odcieniach farbą lateksową firmy Sigma. Farba ta posiada pierwszą klasę ścieralności co oznacza że można ją szorować na sucho i na mokro.

Niektórzy zadają sobie to pytanie w jakich odcieniach pomalować ściany. Tutaj można było położyć kolor troszkę ciemniejszy ponieważ w pomieszczeniu jest dużo okien i jasne meble, co wpływa na to że powierzchnia optycznie się nie zmniejszyła.

Remonty Warszawa-domy, mieszkania, biura.

Opublikowany 2014/12/02

REMONTY WARSZAWA, tel. 606-574-933

Cennik usług remontowych znajduje się tutaj.  Cennik usług malarskich tutaj.

 

Jesteśmy firmą wykonującą remonty w Warszawie od bardzo wielu lat. Świadczymy pełen zakres usług wykończeniowych: gładzie gipsowe, glazura i terakota, układanie kamienia i mozaiki, kompleksowe remonty łazienek, generalne remonty mieszkań i domów, ścianki działowe, sufity podwieszane, montaż podłóg i wiele innych. Co najważniejsze nie zatrudniamy pracowników z zewnątrz tylko sami wykonujemy zlecone nam prace.  Na wszystkie wykonane przez nas prace udzielamy pisemnej gwarancji nawet na okres pięciu lat. Bardzo dużą uwagę przykładamy do porządku i czystości w czasie pracy oraz do terminów. Przed podjęciem zlecania dokonujemy bezpłatnej wyceny oraz zapewniamy bezpłatny transport materiałów w trakcie wykonywania prac remontowych.

Malowanie ścian Warszawa-Farba termoizolacyjna.

Opublikowany 2014/11/06

FARBY TERMOIZOLACYJNE.

 Mało kto o tym wie że istnieją na rynku takie farby które chronią budynki ,zimą przed utratą ciepła a latem przed upałem. Pomalowanie ścian od wewnętrz podwójną warstwą takiej farby daje efekt cieplny powiększenia grubości muru nawet o kilkanaście centymetrów.

Farbę termoizolcyją uzyskuje się poprzez dodanie do zwykłej farby specjalnego środka chemicznego o właściwościach izolacyjnych. Najlepszym na rynku środkiem izolacyjnym do farb jest CeraTherm. Jest to specjalny środek ceramiczny ktróry możemy dodawać do każdej farby. Taką farbą można malować w środku pomieszczeń jak i na zewnątrz. Cera Therm można nakładać na wszystkie powierzchnie: beton, blacha, drewno. Cera Therm jest stosowany również do izolacji termicznej hal, magazynów, chłodni itp. Ten innowacyjny produkt przypomina kształtem mikroskopijne kuleczki o średnicy 4-10 mikrometrów, nieco grubsze od ludzkiego włosa, wypełnione w środku ciśnieniem 300hPA. Tak wysokie ciśnienie sprawia że te małe drobiny znajdujące się na pomalowanej powierzchni działają jak warstwa próżni która stanowi doskonałą  ochronę zarówno przed ciepłem jak i zimnem oraz może być wszechstronnie wykorzystywana w każdych warunkach.  Cera Therm jest również odporny na działanie wysokich temperatur nawet do 1800 stopni celcjusza oraz jest odporny na zgniatanie. Powierzchnie malowane najlepiej jest pokryć dwukrotnie warstwą farby z dodatkiem Cera Therm. Przy pomalowaniu elewacji jedną warstwą farby z domieszką tego środka 100gram na jeden litr farby uzyskuje się powłokę izolacyjną obniżającą przenikanie ciepła na zwewnątrz budynku o około 20-25%.

Remonty Warszawa-Popękana farba i plamy po malowaniu.

Opublikowany 2014/06/13

Okazuje się że aby dobrze pomalować swoje mieszkanie czy też dom nie wystarczy sama umięjętność sztuki malarskiej i posiadanie odpowiednich narzędzi. Potrzebna jest również wiedz na temat materiałów dostępnych w sprzedaży na rynku.  Zdarza się że na prawidłowo pomalowanych ścianach pojawiają się plamy lub pęknięcia. Oznacza to że jednak coś zostało przeoczone. Ale co to mogło być?  No właśnie. Przyczyn może być kilka. Przedstawimy kilka z nich. Zacznijmy od pęknięć farby. Najczęstszą przyczyną pękania farby po malowaniu jest to że termin ważności danego produktu już dawno upłyną i farba po prostu straciła część swoich właściwości. Farba może również pękać wtedy gdy powierzchnia malowana nie została zagruntowana lub został zastosowany słabej jakości grunt. Często jest również tak że producent farby z góry określa jaki rodzaj gruntu należy zastosować przed malowaniem, najczęściej jest to grunt producenta farby. Kombinacja składu chemicznego farby i gruntu jest tak dobrana żeby nie było możliwości zastosowania gruntu innego producenta. Jeżeli ktoś nie zastosuje się do zaleceń producenta i użyje gruntu innej firmy to po nałożeniu na taki grunt faby zachodzi niewłaściwa reakcja chemiczna która powoduje pękanie farby po malowaniu.

Niektórzy producenci farb wymagają aby przy uzyskaniu właściwego koloru, pomalować ścianę odpowiednim podkładem o określonej kolorystyce. Sprzedawcy czasami zapominają o tym poinformowac klienta co się kończy w ten sposób że albo kolor po malowaniu zdecydowanie różni się od tego właściwego lub pojawiają się dodatkowo inne odcienie i barwy przypominające plamy.Plamy po malowaniu mogą występować również wtedy gdy podczas malowania wałkiem została nałożona niejednolita warstwa farby przez co w jednym miejscu może być jej więcej a w drugim mniej. Wówczas proces schnięcia również będzie przebiegał nierównomiernie co będzie powodem powstawania plam na malowanych płaszczyznach.

Malowanie mieszkań Warszawa-Modne kolory 2014

Opublikowany 2014/04/11

Malowanie mieszkań Warszawa-modne kolory 2014.

Z pewnością wiele osób zastanawia się na jaki kolor pomalować wnętrze swojego mieszkania lub domu. W sklepach i salonach malarskich mamy przeogromną  i  w zasadzie niczym nieograniczoną ilość dostępnych barw, więc wybór nie jest łatwy. Z pomocą mogą nam przyjść eksperci którzy doskonale się orientują jakie kolory są na topie i jakie malowanie obecnie jest w modzie.

A więc w roku 2014 dominować będą błękit, turkus, lila, fiolet, pastele, trochę pomarańczowy i oczywiście odcienie szarości. Jednak niekwestionowanym hitem tego sezonu będzie niebieski i jegi odcienie które na malowanych ścianach tworzą piękną głębię oceanu doskonale współgrającą z turkusem i innymi łagodnymi odcieniami zieleni. Połączenie niebieskiego i turkusu ładnie kompnuje się z kolorami neutralnymi. Błękit doskonale pasuje do wszelkich odcieni szarości i drewnianych mebli tworzących idelane naturalne uzupełnienie. Błękit połączony z brązem będzie emanował bardzo przyjemną harmonią.

Kolory modne w tym roku będą miały również pozytywne odziaływanie na nas samych. I tak na przykład lila czyli wszelkie odcienie wrzosu i fiołków działa stymulująco i sprzyja życiu towarzyskiemu w salonach i jadalniach. Z kolei fiolet daje nam poczucie luksusu i wygody. Natomiast błękit jest kolorem dającym poczucie bezpieczeństwa i zufania. Kolor ten kojarzy się również z grecką tawerną i swobodą oraz bardzo ładnie wygląda na ścianach które nie mają gładzi gipsowej i posiadają lekkie chropowatości.  Kolor turkusowy pobudza spostrzegawczość, otwartość umysłu i wpływa na dobre samopoczucie. Jest to kolor odświerzający i odprężający o działaniu łagodzącym bóle głowy.

Tak więc kolory w tym sezonie z pewnością będą miały bardzo bardzo pozytywny wpływ na nasze samopoczucie.

 

 

Taśmy malarskie czyli jak ułatwić sobie malowanie.

Opublikowany 2014/03/28

  Odpowiednia taśma malarska jest niezbędną pomocą przy każdym malowaniu. Bez względu na to czy to jest kawałek ściany, małe mieszkanie czy cały dom, bez taśmy malarskiej jest niemożliwe dokładne i profesjonalne malowanie. Za pomocą taśmy malarskiej można bardzo dokładnie zabezpieczyć okna, parapety, drzwi, podłogi i wiele innych elementów wyposażenia mieszkania, które nie będą malowane a mogą ulec zabrudzeniu. Dzięki odpowiedniej taśmie malarskiej możemy bardzo dokładnie wykonać linię odcięcia różnych kolorów czy malować różnego rodzaju wzory na ścianie.

  Aby wybrać odpowiednią taśmę do malowania należy zapoznać się z rodzajami i właściwościami różnych rodzajów taśm. Każda taśma jest inna i informacje o tym do czego służy możemy znaleźć na opakowaniu lub w karcie technicznej danego produktu. Są taśmy które można naklejać tylko i wyłącznie na powierzchnię całkowicie suchą oraz takie które można przyklejać do powierzchni wilgotnej. Również usuwanie taśmy malarskiej jest różne w zależności od właściwości. Niektóre taśmy malarskie można usuwać tuż po malowaniu, inne dopiero wtedy gdy farba będzie sucha a jeszcze inne tylko w określonym czasie czyli po malowaniu ale jeszcze przed całkowitym wyschnięciem farby. Jeżeli na opakowaniu nie podano informacji o czasie usunięcia to należy to zrobić zaraz po tym jak farba delikatnie stężeje. Zazwyczaj jest tak że taśmy impregnowane usuwamy zaraz po malowaniu. Taśmy papierowe należy delikatnie zerwać gdy farba na nich troszkę podeschnie. Natomiast taśmy z pcv mogą pozostać przyklejone nawet przez kilka tygodni.

  Taśm malarskich najczęściej używamy do odcinania różnych kolorów oraz zabezpieczenia podłóg i mebli przed zabrudzeniem w czasie malowania. Do odcinania kolorów najlepiej używać profesjonalnych taśm papierowych które mają delikatny klej na bazie naturalnego kauczuku zapobiegającego podciekaniu farby pod taśmę. Przy naklejaniu takiej taśmy dociskamy tylko jej krawędź odcinającą kolor a pozostałą część taśmy przyklejamy bardzo delikatnie aby przy jej usuwaniu nie zerwać farby lub gipsu które znajdują się pod spodem. Należy zwrócić szczególną uwagę na to aby powierzchnia do której przyklejamy taśmę odcinającą różne kolory, była zagruntowana przed malowaniem gruntem dobrej jakości. Do oklejania mebli czy podłóg możemy użyć taśmy papierowej z mocniejszym klejem lub taśmy z pcv. Trzeba przy tym pamiętać żeby nie kupować najtańszych taśm ponieważ mogą mieć bardzo słaby klej i w czasie malowania po prostu się odkleją lub pozostawią resztki kleju na powierzchniach do których były przyklejone.

Wałki do malowania.

Opublikowany 2014/03/27

  Jedną z najważnieszych rzeczy przy doborze wałka do malowania jest jego szerokość. Szerkokość wałka dobieramy do wielkości powierzchni którą chcemy pomalować. Wałki o szerokości 15cm i więcej zazwyczaj stosujemy do malowania sufitów i ścian. Wałki o szerokości około 10 cm. używamy do malowania zakamarków, narożników wewnętrznych, trydno dostępnych miejsc np. za grzejnikami oraz do odcinania kolorów.

  Następnym bardzo ważnym elementem przy doborze wałka jest rodzaj i wysokość poszycia nazywanego runem. Krótkie rune stosujemy tam gdzie jest wymagana bardzo gładka powierzchnia np. przy malowaniu lakierami, farbami do drewna i metalu. Jeżeli ktoś lubi bardzo gładkie ściany również powienien zastosować wałek z jak najkrótszym poszyciem.  Natomiast wałki z dłuższym poszyciem stosujemy wtedy gdy lubimy nieco strukturalną powłokę malarską na ścianie czy suficie oraz tam gdzie powierzchnie malowane są chropowate np. elewacje, stare tynki cementowe itp.

  Ważną rzeczą przy doborze wałka jest także to z jakiego materiału wykonane jest poszycie. Najpopularniejsze są wałki z włókien syntetycznych i poliakrylowych które stosuje się do farb wodorościeńczalnych. Natomiast  wałki z welurem, flokiem czy gąbką nadają malowanej powierzchni doskonałą gładkość.

  Bardzo poularne są również wałki przeznaczone do malowania tylko określonych płaszczyzn. Możemy tutaj wymienić wałki do malowania grzejników i rur, wałki do malowania narożników, wałki do odcinania kolorów, do paneli i boazerii oraz wałki do różnych efektów dekoracyjnych.

  Tak więc końcowy efekt malowania zależy od tego jakim wałkiem będziemy malowali daną powierzchnię.

Farby do malowania posadzek.

Opublikowany 2014/02/27

Do malowania posadzek o podłożach betonowych lub innych potrzebne są farby o bardzo dobrych parametrach jakościowych. Posadzki są wyjątkowymi podłożami narażonymi na bardzo intensywne użytkowanie dlatego wymagają zastosowania materiałów odpornych na ścieranie, zmywanie, szorowanie, działanie różnego rodzaju związków chemicznych itp. Jedną z najlepszych firm w tym segmencie farb jest niemiecki  Romex posiadający w swojej ofercie posadzki samopoziomujące, posadzki epoksydowe i chemoodporne, nawierzchnie poliuretanowe, jednoskładnikowe farby posadzkowe, farby antypoślizgowe oraz farby alkidowe świetnie nadające się do piwnic i warsztatów. Jeżeli mamy do pomalowania posadzkę która będzie intensywnie użytkowana warto wybrać powłokę epoksydową Hydropox. Jest to dwuskładnikowa dyspersja żywic epoksydowych posiadająca wyjątkową odporność chemiczną i mechaniczną. Jest odporna na zmywanie i ściaranie, na uderzenia, łatwa w czyszczeniu, bezwonna przy malowaniu, oraz łatwa w aplikacji-wystarczy wałek nylonowy. Hydropox można stosować tylko wewnątrz pomieszczeń. Jeżeli chcemy pomalować posadzkę na zewnątrz to musimy wybrać farbę odporną na działanie skrajnych warunków atmosferycznych. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie faby Monofloor. Jest ona jednoskładnikową farbą opartą na dyspersji akrylowej i poliuretanowej.  Charakteryzuje się wysoką elastycznością, odpornością na związki chemiczne i uszkodzenia mechaniczne oraz zmienne warunki atmosferyczne.  Posiada również właściwości antypoślizgowe. Jest łatwa w aplikacji za pomocą wałka lub pędzla oraz jest bezwonna.  Koszt użycia farb typu Hydropox czy Monofloor nie jest niski i zaczyna się nawet od kilkunastu złotych za m2.  Jeżeli chcemy obniżyć koszt malowania posadzki to możemy użyć do tego celu farb alkidowych np. farba Coo-Var. Posiada zadowalającą wytrzymałość mechaniczną i odporność na niektóre rozpuszczalniki, odporna na zbrudzenia i łatwa w czyszczeniu. Koszt zastosowania Coo-Var zaczyna się już od około 3zł za m2.

Dlaczego po malowaniu powstają smugi

Opublikowany 2014/02/13

Z pewnością wielu z nas zauważyło po malowaniu smugi które są najbardziej widoczne gdy patrzy się na malowaną powierzchnię pod kątem. Co jest przyczyną powstawania takich oto defektów? Przyczyn może być kilka. Pierwsza z nich to nieodpowiednie usunięcie kurzu z malowanej ściany lub sufitu. Wówczas w czasie malowania kurz miesza się z farbą powodując że farba nierównomiernie się rozprowadza i powstają smugi. Kolejna przyczyna to niezagruntowanie chłonnego podłoża. Wtedy w trakcie malowania farba również będzie źle się rozprowadzała i dodatkowo będzie schła nierównomiernie gdyż chłonność powierzchni nie będzie jednakowa. Następną przyczyną smug jest nieumiętne i nierównomierne nakładanej farby. Należy pamiętać że farbę należy równomiernie rozprowadzić na danej płaszczyźnie i nie dopuszczać do malowania suchym wałkiem. Ostatni ruch wałka zawsze wykonujemy w tym samym kierunku czyli od dołu do góry lub od góry do dołu. Kolejna przyczyna powstawania smug po malowaniu to nieodpowiednie narzędzie do malowania. Tutaj lepiej zainwestować w profesjonalny sprzęt malarski np. Anza, Wooster, Purdy. Można również zaopatrzyć się w bardzo dobrej jakości narzędzia do malowania w specjalistycznych salonach takich jak Fluger farby. Nie warto oszczędzać na narzędziach ponieważ to z pewnością odniesie zły skutek który będzie widoczny w jakości naszej pracy. Ostatnią przyczyną powstawania smug po malowaniu jest złej jakości farba. Generalnie tanie z pewnością będzie oznaczało słabą jakość. Z farb sprzedawanych w marketach budowlanych można polecić takie marki jak Beckers, Tikkurila czy Magnat. Z pozostałymi różnie bywa. Kto chce mieć gwarancję dobrej jakości kupowanej farby powinien raczej dokonać zakupu w profesjonalnym salonie malarskim. Godne polecenia salony malarskie to Dekoral Professional, Flugger Farby, Dulux. Należy pamiętać że Dekoral czy Dulux dostępne w marketach budowlanych są gorszej jakości od tych dostępnych w markowych sklepach malarskich.

W trakcie malowania farba nawija się na wałek

Opublikowany 2014/02/03

Zdarza się czasami że w trakcie malowania ścian lub sufitów farba schodzi z malowanej powierzchni i zostaje na wałku. Przyczyn może być kilka. Pierwsza z nich to nieumiejętne posługiwanie się narzędziem malarskim czyli najczęściej wałkiem. Często popełnianym błędem jest zbyt mocne dociskanie wałka do powierzchni i zbyt częste powtarzanie ruchów w tym samym miejscu. Drugą częstą przyczyną odchodzenia farby jest zbyt krótki czas pomiędzy pierwszym a drugim malowaniem. Wielu niedoświadczonych malarzy chcących wykonać pracę szybko nie czeka aż pierwsza warstwa farby dobrze wyschnie i na taką mokrą farbę nakładana jest druga w wyniku czego wszystko odchodzi. Trzecim z najczęstrzych błędów jest złe przygotowanie powerzchni do malowania. Może ono polegać na złym odkurzeniu, niezagruntowaniu ściany, użyciu słabej jakości gruntu lub zbyt krótkim czasie schnięcia gruntu. Zdarza się również że w trakcie wcześniejszych prac malarskich ściany nie były gruntowane. Po kilku takich malowaniach poszczególne warstwy fabry mają tak słabą przyczepność że się odrywają w czasie kolejnego malowania. Przestrzeganie podstawowych zasad przy malowaniu z pewnością zmniejszy ryzyko odchodzenia farby przy malowaniu.

Jak pozbyć się żółtych plam po zaciekach

Opublikowany 2014/01/02

Z pewnością wielu z nas spotkało się żółtymi plamami na sufitach lub ścianach. Występują one najczęściej wskutek zalania przez sąsiada lub w wyniku innych okoliczności które spowodowały wystąpienie wilgoci na danej powierzchni. Plamy takie najlepiej jest usuwać za pomocą specjalnych farb izolujących. Najpopularniejszymi farbami izolującymi do zamalowywania plam są emulsje akrylowe lub emulsje alkidowe z dodatkiem specjalnych żywic i spoiw. Aby pozbyć się w skuteczny sposób plamy należy malowaną powierzchnie dokładnie oczyścić z luźnych cząstek farby czy gipsu. Jeżeli powstały przy tym jakieś ubytki należy je zaszpachlować. Po wyschnięciu szpachli przecieramy ją papierem ściernym, gruntujemy i malujemy farbą izolującą, najlepiej dwa razy, czekając aż każda warstwa dokładnie wyschnie. Na tak zabezpieczoną plamę czy zaciek można kłaść farbę właściwą. Najlepsze na rynku farby na plamy i zacieki to Dekoral Renostyl Plus i Śnieżka  Zacieki Plamy.

Farby do drewna

Opublikowany 2013/05/15

Do malowania drewna najczęściej można używać farby: olejne i olejno-żywiczne, emalie poliuretanowe i emalie akrylowe. Farby olejne są produkowane na bazie oleju lnianego wzbogaconego żywicami alkidowymi i ftalowymi. Farby te odporne są na działanie czynników atmosferycznych jednak nie mają odporności na działanie chemikaliów. Farby poliuretanowe są produkowane na bazie żywic poliuretanowych i są jedno lub dwuskładnikowe. Jednoskładnikowe utwardzają się pod wpływem wilgoci w powietrzu i są mniej toksyczne natomiast dwuskładnikowe potrzebują dodania utwardzacza dzięki czemu mają bardzo twarde powłoki i są jednocześnie szkodliwe dla zdrowia. Farby poliuretanowe są bardzo odporne działanie skrajnych warunków atmosferycznych. Emalie akrylowe są dzisiaj najbardziej popularnymi farbami do malowania powłok drewnianych jak również metalowych. Są produkowane na bazie wody. Posiadają bardzo dobre właściwości elastyczne dzięki czemu nie pękają i się nie łuszczą. Są odporne na działanie promieni uv i nie żółkną. Bardzo szybko schną i nie są szkodliwe dla zdrowia. Najbardziej godne polecenia emalie akrylowe do drewna to Dekoral, Sigma i Flugger.

Jaką farbę wybrać do pomalowania ścian-malowanie ścian Warszawa

Opublikowany 2010/10/27

Farby do malowania ścian Warszawa.

Do malowania pomieszczeń mieszkalnych używa sie najczęściej trzech rodzajów farb. Pierwszy rodzaj to farba emulsyjna. Jest to farba wodna o bardzo niskich parametrach jakościowych. Nie jest odporna na ścieranie ani też na zmywanie. Występuje tylko i wyłącznie w matowych odcieniach. Zwykłą farbą emulsyjną można malować np. sufity które nie są narażone na intensywne użytkowanie z tego względu że są po prostu wysoko. Farby emulsyjnej można używać również jako farby tzw. podkładowej na świeże gładzie które oczywiście zostały wcześniej zagruntowane odpowiednim preparatem. Ceny farb emulsyjnych wahają się w granicach od 30zł do 70zł za 10l. Drugim popularnym rodzajem farb wykorzystywanych do malowania wewnątrz są farby akrylowe. Na ich opakowaniach czasami można zauważyć napis ''emulsja akrylowa'' Farba akrylowa jest zrobiona na bazie farby emulsyjnej z dodatkiem środków uszlachetniających którymi są najczęściej żywice poliakrylowe. Farby te mają zwiększoną odporność na ścieranie jednak większości z nich nie można zmywać na mokro ani in. Powłoka malarska po zastosowaniu takiej farby jest matowa. Ceny farb akrylowych mieszczą się w przedziałach pomiędzy 50-100zł. Trzecim rodzajem farb są tzw. farby lateksowe. Bazą farby lateksowej jest najczęściej farba akrylowa zawierającą różnego dodatki w postaci żywic w ilości o wiele większej niż farby akrylowe. To właśnie wysoka zawartość tych dodatków sprawia że farby lateksowe są bardzo wytrzymałe na ścieranie i zmywanie a te najlepsze można myć nawet środkami czyszczącymi bez obawy że się odbarwią. Farby lateksowe są dodatkowo podzielone na pięć klas jakościowych określających ścieralność danej farby. Pierwsza lub druga klasa ścieralności oznacza że farba ma bardzo dobrą wytrzymałość na ścieranie zarówno na sucho jak i na mokro.  Pozostałe klasy od trzeciej do piątej posiadają gorsze parametry jakościowe. Im niższa klasa ścieralności tym gorsza jakość farby i mniejsza odporność na ścieranie i szorowanie. Upraszczając można powiedzieć że farby o niższych klasach ścieralności mają mniej dodatków uszlachetniających i żywic. Ceny farb lateksowych wahają się w  od 80 do nawet 700zł za 10l. w zależności od klasy ścieralności i koloru danej farby.

Jak wyliczyć ilość farby potrzebnej do malowania

Opublikowany 2009/04/07

Producenci farb przeznaczonych do malowania pomieszczeń mieszkalnych podają na opakowaniach różne wydajności od 90 do nawet 180m2 z 10 litrów. Jednak rzeczywista wydajność zależy od bardzo wielu czynników które w dużym stopniu wpływają na zmianę tej wydajności. Te czynniki to: rodzaj ostatniej powłoki malarskiej, rodzaj materiału z którego została zbudowana dana ściana lub powierzchnia, chłonność podłoża, wilgotność powietrza, rodzaj narzędzia użytego do malowania. Przy wyliczaniu ilości farby potrzebnej do malowania należy przyjąć średni przelicznik wydajności z jednego litra który waha się od 4 do 5,5 m2 przy dwukrotnym malowaniu. Najczęściej waha się w granicach 4,4m2 z jednego litra farby. Więc jeżeli będziemy mieli do pomalowania na biało 50m2 sufitu to średnia ilość farby potrzebnej do malowania będzie wynosiła 50m2/4,4m2=11,3l. Podany  przelicznik uwzględnia minimalny zapas farby w taki sposób aby w czasie malowania nie okazało się że farby jest za mało.

Dlaczego warto gruntować przed malowaniem-malowanie ścian warszawa

Opublikowany 2008/08/13

GRUNTOWANIE-malowanie ścian warszawa

Gruntowanie polega na nałożeniu na powierzchnię ściany lub sufitu specjalnego roztworu mającego na celu związanie luźnych cząsteczek pyłu oraz wzmocnienie tynku, gładzi oraz starej powierzchni farby. Gruntowanie wyrównuje również chłonność malowanej powierzchni dzięki czemu farba schnie równomiernie we wszystkich miejscach. Nie ma malowania bez gruntowania. Wiele osób zadaje sobie to pytanie czy warto gruntować przed malowaniem. Otóż w czasie użytkowania pomieszczeń mieszkalnych zawsze na ścianach i sufitach zbiera się kurz. Im dłuższy okres od ostatniego malowania tym więcej kurzu na ścianach. Jeżeli bezpośrednio na taką powierzchnię nakłada się farbę to przyczepność powłoki malarskiej nie jest właściwa ponieważ między farbą a ścianą jest kurz. Dzięki gruntowaniu mamy gwarancję odpowiedniej przyczepności farby do podłoża i nie musimy się martwić że po jakimś czasie farba zacznie odchodzić od ściany czy sufitu.